Obchodné podmienky

Obchodné podmienky www.charmsis.sk / www.charmsis.com

        ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE:

Predávajúcim je: Mgr. Petra Hegerová IČO: 52459641, so sídlom Jasovská 3186/45, 851 07 Bratislava – Petržalka, Slovenská republika, zapísaná v živnostenskom registri vedenom Okresným súdom Bratislava, Číslo živnostenského registra: 110-279180.

Tel. 0911 393 568, e-mail: charmsis@charmsis.com

  1. Všeobecné ustanovenia

Tieto obchodné podmienky bližšie vymedzujú a upravujú práva a povinnosti predávajúceho (dodávateľa) a kupujúceho (zákazníka, spotrebiteľa), ktorý sa rozhodne nakupovať online v našom internetovom obchode www.charmsis.sk / www.charmsis.com  podľa Zákona č. 102/2014 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku.

Povinnosťou kupujúceho je oboznámiť sa so všetkými podmienkami a kupujúci svojou objednávkou potvrdzuje, že s nimi súhlasí. Obchodné podmienky nadobúdajú platnosť dňom uvedeným v dolnej časti textu.

Objednávať si môžete on-line priamo na našich stránkach. Pokiaľ Vám z nejakého dôvodu nefunguje priame objednávanie, môžete zaslať objednávku aj na e-mail charmsis@charmsis.com, kde uvediete presný popis tovaru, počet objednaných kusov, Vašu presnú adresu a telefónne číslo. Pokiaľ chcete, môžete si tovar objednať aj telefonicky na 0903 213 795 alebo na 0911 393 568, rady Vám zodpovieme aj na prípadné otázky.

Podmienkou pre platnosť objednávky je vyplnenie všetkých povinne označených údajov v objednávkovom formulári. Objednávka je zároveň návrhom kúpnej zmluvy, ku ktorej uzavretiu sa nevyžaduje potvrdenie objednávky predávajúcim a zmluva tak vzniká samotným dodaním tovaru. Po zaslaní objednávky Vám automaticky obratom príde potvrdenie o prijatí objednávky. Po uhradení peňazí na účet Vám do 7 pracovných dní odošleme tovar. Faktúra Vám príde mailom na mailovú adresu, ktorú ste zadali.

VŠETKY NAŠE PRODUKTY SÚ DOSTUPNÉ V PRÍPADE ZÁUJMU, PO VZÁJOMNEJ DOHODE, VIEME DODAŤ VIAC KUSOV ALEBO VIEME VYTVORIŤ NÁRAMKY PODĽA VÁŠHO ŽELANIA!!!

  1. Povinnosti predávajúceho

– dodať presné množstvo a druh tovaru vybraný kupujúcim za cenu, ktorá je uvedená pri tovare v čase odoslania objednávky;

– vystaviť a priložiť k tovaru príslušný daňový doklad (faktúru od 1. júna 2019 neprikladáme k zásielke, ale posielame mailom); chránime životné prostredie;

– adekvátne tovar zabaliť, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy.

II.I. Nezodpovedáme za:

– oneskorené dodanie tovaru zavinené Slovenskou poštou;

– poškodenie tovaru zavinené Slovenskou poštou;

– oneskorené dodanie tovaru zavinené nesprávne udanou alebo neúplnou adresou prijímateľa;

– prípadné nedodanie tovaru v dôsledku akéhokoľvek obmedzenia prípadne zrušenia distribučných práv alebo iných nepredvídateľných prekážok;

– výber tovaru zákazníkom. Ak po prevzatí zásielky zákazník zistí, že tovar už má alebo nezodpovedá jeho predstavám. Takýto tovar nemôžeme považovať za oprávnenú reklamáciu.

III. Povinnosti  kupujúceho

– zaplatiť za objednaný tovar dohodnutú cenu vo výške a v zmysle platobných podmienok platných v deň odoslania objednávky najneskôr do 7 pracovných dní od objednania tovaru;

– prevziať objednaný tovar, skontrolovať druh, počet a neporušenosť obalov a v prípade akéhokoľvek poškodenia tovaru, oznámiť tieto poškodenia bezodkladne predávajúcemu;

– ak je na zásielke výrazné mechanické poškodenie, zjavne spôsobené prepravou, zásielku neprevziať a reklamovať priamo na pošte;

– v prípade, že si kupujúci tovar neprevezme (na základe objednávky), predávajúci si vyhradzuje právo uplatniť svoj nárok na náhradu vzniknutej škody. V prípade, že si zákazník tovar neprevezme pri prvom doručení, a požaduje opätovné doručenie tovaru, je povinný uhradiť náklady prvého, opätovného doručenia tovaru, ako aj náklady na vrátenie tovaru predávajúcemu.

  1. Ceny a platobné podmienky

Všetky ceny uvedené v našom internetovom obchode sú platné v čase objednania tovaru, sú konečné a bez ďalšieho navýšenia (nevzťahuje sa na poštovné, kuriérske služby, atď.). Ceny za dopravu nájdete nižšie.

Predávajúci si vyhradzuje právo na zmenu cien v prípade neoprávneného zásahu do obsahu. Konečná cena pre kupujúceho je uvedená v potvrdení objednávky.

Dokladom o predaji je faktúra, ktorú od 1. júna 2019 posielame mailom na príslušne uvedenú mailovú adresu ihneď po odoslaní zásielky. Táto faktúra slúži zároveň ako dodací a záručný list. K cene tovaru je pripočítané poštovné a balné, prípadne doprava kuriérskou spoločnosťou. V niektorých prípadoch aj spracovateľský poplatok.

Vyhradzujeme si právo tlačových chýb a zmeny cien, v prípade zmeny peňažných kurzov, pri výraznom náraste inflácie alebo pri výrazných zmenách dodávateľských podmienok od výrobcov a ostatných dodávateľov tovaru.

V internetovom obchode www.charmsis.sk / www.charmsis.com  môže kupujúci uhradiť objednávku týmto spôsobom:

bankový prevod – po prijatí Vašej objednávky Vám mailom zašleme potvrdenie objednávky a číslo účtu a variabilný symbol. Za tovar zaplatíte vopred na náš bankový účet vedený v mBank

paypal – za tovar platíte ihneď prostredníctvom služby paypal

Číslo účtu: 

IBAN SK08 8360 5207 0042 0682 6201

Tovar zasielame do 7 pracovných dní odo dňa pripísania úhrady na náš účet. Po odoslaní objednávky vždy kupujúceho informujeme, že jeho objednávka bola zaslaná!!!

Tovar musí byť vopred uhradený bankovým prevodom alebo platobnou kartou !!! 

Predávajúci si vyhradzuje vlastnícke právo na tovar až do jeho úplného zaplatenia.

V prípade nejasností nás prosím kontaktujte na:

maile: charmsis@charmsis.com alebo na tel. č. 0903 213 795, 0911 393 568

Poštovné a balné v rámci Slovenskej republiky

Vzhľadom k tomu, že Slovenská pošta od 1. marca 2023 zvýšila ceny univerzálnej služby. Sme žiaľ aj my „nútení“ zvýšiť ceny poštovného.
 

Balíčky posielame:

  • doporučene 1. triedou: pri objednávke do 40 € doporučene účtujeme 4,00 € (v cene je poštovné a balné)
  • kuriérskou spoločnosťou DPD: pri objednávke účtujeme 8 € (v cene je kuriér a balné)
  • express kuriérom do 24 hodín: pri objednávke účtujeme 13 € (v cene je expres kuriér a balné). Toto je možné, len v prípade objednania a zároveň úhrady tovaru do 10,00 hod. v daný deň.

Poštovné a balné v rámci Českej republiky

Všetky balíčky posielame 1. triedou.

  • 1. triedou: pri objednávke do 60 € účtujeme 7 € (v cene je poštovné a balné)
  • kuriérskou spoločnosťou DPD: pri objednávke účtujeme 15 € (v cene je kuriér a balné)

Zľavy

Predávajúci poskytuje zľavu na tovar objednaný v sume:

Slovenská pošta SR – pri nákupe nad 40 € je poštovné (1. trieda) a balné v rámci Slovenskej republiky ZDARMA !!!

Slovenská pošta ČR – pri nákupe nad 60 € je poštovné (1. trieda) a balné v rámci Českej republiky ZDARMA !!!

Dodanie tovaru

Predávajúci sa zaväzuje dodať kupujúcemu tovar najneskôr do 15 pracovných dní. Predávajúci sa zaväzuje dodať kupujúcemu tovar doporučene Slovenskou poštou alebo kuriérskou službou, záleží od objednávky kupujúceho.

V prípade, že objednaný tovar nebude možné zaslať podľa vyššie uvedenej dodacej lehoty, oznámime Vám predpokladaný termín dodania. V tom prípade si však vyžiadame Vaše odsúhlasenie. Dodacia lehota môže byť primerane k okolnostiam predĺžená, ak je omeškanie spôsobené okolnosťami nami nezavinenými.

Dodacia lehota začína plynúť dňom úhrady záväznej objednávky, ktorá obsahuje všetky potrebné údaje na jej vybavenie. To, či sa tovar nachádza na sklade, je uvedené pri každej položke zvlášť.

Internetový obchod www.charmsis.sk / www.charmsis.com dodáva svoje produkty prostredníctvom:

Slovenská pošta – doručenie zásielky najneskôr do 2 pracovných dní od podania zásielky na pošte. V prípade, že Vás doručovateľ nezastihne na uvedenej adrese a bude mať prístup k poštovej schránke, zanechá Vám informáciu o uložení zásielky a možnosti opätovného doručenia. V prípade, že sa doručovateľ nedostane k poštovej schránke, obdržíte oznámenie o uložení zásielky listom 1. triedy.

Ak zásielku neobdržíte po uplynutí 2 týždňov, odporúčame informovať sa u nás telefonicky, prípadne mailom. Stáva sa totiž, že zákazníci nedostanú oznámenie z pošty o uložení zásielky. Ak si tovar v určenej lehote nevyzdvihnete a vráti sa nám naspäť na adresu, tak si poštovné budete musieť uhradiť opätovne Vy.

Kuriérska spoločnosť DPD – doručenie zásielky hneď na druhý deň od odovzdania zásielky kuriérovi. V prípade, že Vás kuriér nezastihne na uvedenej adrese a uvedenom telefónnom čísle, pokúsi sa o to ešte na ďalší deň, avšak po druhom pokuse vráti tovar naspäť odosielateľovi. Poštovné si budete musieť uhradiť opätovne Vy.

Express kuriér do 24  hodín – doručenie zásielky do 24 hodín od podania zásielky poštovému kuriérovi. Objednávky prijímame do 10,00 hod. v daný deň, iba vtedy vieme garantovať dodanie do 24 hodín.  V prípade, že Vás kuriér nezastihne na uvedenej adrese a uvedenom telefónnom čísle, pokúsi sa o to ešte na ďalší deň, avšak po druhom pokuse vráti tovar naspäť odosielateľovi. Poštovné si budete musieť uhradiť opätovne Vy.

VII. Starostlivosť o tovar

  1. Luxusné kovové náramky a ostatné bižutérne komponenty – ako prívesky a písmenka nie sú vyrobené z drahocenných kovov. Sú zlatej, striebornej alebo ružovozlatej farby. Ich životnosť je kratšia. Preto prosím dbajte o ich starostlivosť:

          a) Nenoste ich na ruke počas celého dňa. Dávajte ich z ruky dole, keď si idete ruky umývať. Ak chcete naše náramky nosiť čo najdlhšie, prosím vyhýbajte sa priamemu kontaktu s vodou, parfumom a krémom. Môže prísť k alergickej reakcii pokožky. Odporúčame ďalej takýto náramok nenosiť.

          b) Dávajte ich dole pred spaním. Okrem rýchlejšieho opotrebenia by mohlo prísť aj k ich mechanickému poškodeniu, roztrhnutiu alebo Vášmu poraneniu, ktoré by mohli spôsobiť jednotlivé časti náramku alebo komponentov. Preto prosím dávajte na to zvýšený pozor. Pri akomkoľvek podozrení na poškodenie náramku, odporúčame ďalej takýto náramok nenosiť.

VIII. Storno objednávky

Kupujúci má právo stornovať objednávku bez uvedenia dôvodu v lehote do 24 hodín od doručenia objednávky, telefonicky alebo e-mailom iba v prípade, že objednávka nebola ešte úplne potvrdená a objednaný tovar nebol ešte expedovaný.

Po potvrdení a doručení objednávky má  povinnosť do 14 kalendárnych dní kontaktovať predávajúceho a po dohode vrátiť tovar :

– nepoškodený;

– v pôvodnom obale;

– nepoužitý;

– kompletný, s príslušným daňovým dokladom.

V prípade stornovania už expedovanej objednávky je kupujúci povinný uhradiť predávajúcemu škodu vzniknutú týmto jednaním.

Predávajúci má právo stornovať objednávku ak:

– objednávku nebolo možné potvrdiť (chybné údaje kupujúceho);

– objednávka nebola ucelená v prípade nepostačujúcich informácií;

– sa tovar už nevyrába, prípadne nedodáva alebo sa výrazne zmenila jeho cena. Predávajúci sa zaväzuje kupujúceho bezodkladne informovať;

– sa pri platbe na účet nepripíše príslušná suma na účet predávajúceho do 7 kalendárnych dní.

IX. Reklamácie 

Pri predaji tovaru kupujúcemu, predávajúci zodpovedá za to, že tovar má požadovanú akosť a množstvo. Predávajúci zodpovedá za vady, ktoré má predávaný tovar pri prevzatí tovaru a za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí tovaru v záručnej lehote 24 mesiacov. Zodpovedná osoba v plnej miere zodpovedá za sledovanie plynutia lehoty na reklamáciu v súlade s príslušným ustanovením Zákona NR SR č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa, Občianskeho zákonníka, Obchodného zákonníka a bezodkladné kontaktovanie kupujúceho o vybavení reklamácie v zákonom určenej lehote formou e-mailu. Ak sa vyskytne na kúpenom tovare chyba, je kupujúci oprávnený uplatniť práva zo zodpovednosti za chyby tovaru (reklamovať ho).

Záruka sa nevzťahuje na poškodenie vzniknuté prirodzeným alebo nadmerným mechanickým opotrebením, znečistením tovaru alebo jeho častí v dôsledku zanedbania údržby, používaním tovaru v podmienkach, ktoré nezodpovedajú svojou teplotou, prašnosťou, vlhkosťou, chemickými a mechanickými vplyvmi prostredia, v ktorom sa tovar bežne používa. Záruka sa nevzťahuje tiež na škody vzniknuté v dôsledku živelnej udalosti, násilného poškodenia, poveternostných podmienok.

Reklamácia sa nevzťahuje na zmenu farby korálok a bižutérnych komponentov.

Reklamácie vybavujeme mailom alebo telefonicky (nájdete v sekcii Kontakty).

I

Záverečné ustanovenia

Objednávka kupujúceho je po svojom potvrdení ako uzatvorená zmluva medzi kupujúcim a predávajúcim archivovaná za účelom jej splnenia a ďalšej evidencie. Jednotlivé technické kroky smerujúce k uzatvoreniu zmluvy sú spotrebiteľovi známe z vlastného procesu uskutočnenia objednávky. Zmluva sa uzatvára v slovenskom jazyku. Kupujúci má možnosť opravovať chyby, ktoré vznikli pri zadávaní údajov pred odoslaním tovaru.

Kupujúci odoslaním objednávky dáva súhlas so spracovaním údajov podľa zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v platnom znení.

Obchodné podmienky platné od 1.6.2019